Jaką piłę spalinową kupić?

Piła spalinowa na kawałku drewna

To pytanie z pewnością zadają sobie wszyscy właściciele ogrodów, którzy każdego dnia pracują na ich atrakcyjny wygląd. Piła spalinowa to inwestycja na lata, mająca pomóc w trudnych czynnościach ogrodniczych. Ścinanie gałęzi drzew czy nawet krzewów bywam bowiem wyzwaniem. Często należy robić to nawet kilka razy w sezonie, aby rośliny rosły w pożądanym przez nas kierunku. Jaką piłę spalinową kupić, aby sprostała ona Twoim oczekiwaniom i potrzebom? Na to pytanie spróbujemy Ci odpowiedzieć już dziś!

Piły spalinowe, czyli niezawodny pomocnik cięcia drewna!

Uniwersalna piła łańcuchowa to taka, która sprawdzi się zarówno przy cięciu grubych gałęzi, jak i doskonale przeprowadzi przycinanie gałęzi delikatniejszych krzewów. Poza tym pomoże Ci w przygotowywaniu drewna opałowego, jeśli jesteś właścicielem kominka i lubisz klimatyczne wieczory przy trzasku płonących desek.

Dobra piła spalinowa przyda się zdecydowanie do właśnie takich czynności. Jak więc sam widzisz, ma ona wiele mocnych stron. Jednak cięcie drewna to tylko jedna z nich. Poznaj więc wszystkie je bliżej.

Pilarka spalinowa i jej zalety

Piła spalinowa ma wiele zalet, stąd też miłośnicy ogrodnictwa i osoby, pałające się tym zawodem profesjonalnie, często stawiają właśnie na nią. Szczególnie dotyczy to tych, którzy mają duży ogród z wieloma drzewami i krzewami. Prezentujemy Ci zatem kilka zalet, jakimi bez wątpienia mogą pochwalić się pilarki spalinowe:

 • Piły spalinowe są mocniejsze i wydajniejsze niż piły elektryczne lub ręczne. Zostały one lepiej przystosowane do cięcia grubych i twardych gałęzi – wyróżnia więc je duża siła i moc silnika, która bez problemu poradzi sobie z gałęziami drzew.
 • Ich druga cecha godna uwagi to mobilność. Nie wymagają bowiem połączenia ze źródłem zasilania, co oznacza, że można je używać w dowolnym miejscu. Duża pojemność silnika zapewnia więc komfort pracy przez długi czas.
 • Trwałość i wysoka odporność na zużycie. Modele w Ogrod24.com pochodzą od cenionych producentów, stąd też wyróżnia je staranność wykonania – o naszych piłach dowiesz się więcej już za moment!
 • Mocną stroną pilarki spalinowej jest fakt, że może być również stosowana do innych materiałów, takich jak beton lub metal. Jednak wszystko zależy od specyfiki danego produktu, a informacje na ten temat znajdziesz w instrukcji obsługi.

Piła spalinowa – na co zwrócić uwagę, przy jej zakupie?

Zastanawiasz się, jaka piła spalinowa sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Otóż spalinowa pilarka łańcuchowa ma przede wszystkim odpowiadać na Twoje potrzeby. Stąd też przy jej zakupie zwróć szczególną uwagę, do jakich drzew oraz krzewów będziesz jej używać. Poza tym określ także ich liczbę. Na podstawie tych informacji wybierz moc silnika – im wyższa, tym grubsze gałęzie przytnie. Poza tym dobra piła spalinowa powinna być stosunkowo lekka, choć oczywiście tego typu sprzęt zawsze waży kilka kilogramów. Poręczność piły jest bowiem niezwykle ważna podczas tego typu pracy.

Poza tym im dłuższa prowadnica tym pilarka spalinowa będzie bardziej przystosowana do cięcia grubszych konarów. Jeśli potrzebujesz pił spalinowych do mniej wymagających prac ogrodowych postaw na modele, gdzie prowadnica ma około 35 lub 38 cm — gwarantują one precyzję cięcia. Wyższa wartość przyda się do nieco bardziej wymagających czynności.

Warto również zwrócić uwagę na posiada dodatkowe akcesoria, takie jak np. kosz na liście, które mogą być ułatwieniem dla Twojej pracy.

 

[product category_id="36" limit="4" onlyAvailable="true"]

 

Bezpieczeństwo pilarek spalinowych

Bezpieczeństwo piły spalinowej jest kluczowe – ma ona dużą moc, a zasilane nią ostrza mogą stanowić zagrożenie, jeśli korzysta się z niej nieumiejętnie lub sprzęt jest uszkodzony. Stąd też zawsze upewnij się, że pilarka spalinowa ma odpowiednie zabezpieczenia, takie jak hamulec tarczy lub system antywibracyjny.

Poza tym używaj jej zawsze zgodnie z instrukcją, dołączoną do zestawu. Niestosowanie się do niej może doprowadzić do naprawdę trudnych sytuacji lub zmniejszy efektywność Twojej pracy.

Piła spalinowa – jaką kupić?

Jaką piła spalinowa wybrać? Podsumowując, najlepsza piła spalinowa to taka, która będzie w pełni odpowiadała na Twoje potrzeby. Przed zakupem dokładnie przeanalizuj je, korzystając z wyżej wymienionych punktów. Poza tym pragniemy zaprezentować Ci kilka modeli z naszego sklepu. Myślimy, że to właśnie one mogą spełnić Twoje oczekiwania!

Pila marki Stiga

Najlepsza piła spalinowa – oferta sklepu Ogrod24.com

W asortymencie znajduje się szorki wybór sprzętu, który z pewnością będzie spełniać oczekiwania wielu konsumentów. Otóż w Ogrod24.com kupisz modele firm STIGA, GARDENX czy chociażby OLEO-MAC.

Dostępne piły spalinowe mają różną pojemność zbiornika paliwa, tak samo inne wartości takie, jak maksymalna prędkość silnika zależna od koni mechanicznych czy długość prowadnicy. Wiele z nich wyposażono w boczny napinacz łańcucha, wieloelementowy tłumik czy pokrywę filtra otwieraną bez użycia narzędzi. Bardzo ważny jest również hamulec bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy stracisz panowanie nad piłą spalinową.

Jak dbać o piłę spalinową?

Przed rozpoczęciem pracy zawsze sprawdź, czy piła jest dobrze naoliwiona i czy filtr powietrza oraz paliwa są czyste. Należy regularnie kontrolować poziom oleju i uzupełniać go, jeśli jest zbyt niski. Poza tym sprawdzaj także takie elementy jak świeca zapłonowa, gaźnik, układ dolotowy, układ wydechowy i dźwignia gaźnika.

Warto również wiedzieć, że wiele nowoczesnych modeli ma automatyczne smarowanie łańcucha, co pozwala dbać o dobrą kondycję urządzenia. Poza tym zdarzą się momenty, w których będziesz musiał dokonać ostrzenia łańcucha. Zwiększ przed tą czynnością naciąg łańcucha, aby był ona naprężony. Wykorzystaj do tego profesjonalne pilniki, a informacje dotyczące ich modelu znajdziesz w instrukcji obsługi piły spalinowej.

Jeśli nie chcesz lub nie potrafisz robić tego samodzielnie – nic nie szkodzi! Udaj się do fachowego serwisu, gdzie eksperci z chęcią zajmą się Twoim sprzętem. Koniecznie postąp tak również wtedy, kiedy zauważysz, że urządzenie nie jest sprawne lub wystąpiła jakaś usterka.

FAQ:

 1. Piła łańcuchowa spalinowa – jakie są jej zalety?
  Otóż jest ona przede wszystkim bardziej wydajna i ma większą moc silnika od tych elektrycznych czy ręcznych modeli. Stąd też do twardego drewna korzystaj z pił spalinowych, ponieważ zwiększy to efektywność Twojej pracy.
 2. Jaką piłę spalinową kupić?
  Przede wszystkim taką, która w pełni odpowiada na Twoje potrzeby. Weź pod uwagę takie kwestie jak rodzaj drewna, którą będziesz nią ciął. Chodzi o jego grubość oraz mniej więcej ilość, ponieważ to do tych informacji będziesz dopasowywać takie parametry jak pojemność silnika, pojemność zbiornika oleju czy długość prowadnicy.
 3. Jak dbać o kondycję piły spalinowej?
  Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na stan filtra powietrza i paliwa oraz kontrolować stan oleju. Dokładnie obserwuj również takie części jak świeca zapłonowa, gaźnik, układ dolotowy, układ wydechowy i dźwignia gaźnika. Ponadto, jeśli zaniepokoi Cię działanie piły spalinowej, skonsultuj to z serwisem.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia, pon-pt/8-16 601 144 449
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium