Filtry
Cena
  • od
    do
Produkty tygodnia
Do końca promocji pozostało:

GARDENX Kosa Spalinowa CG-KW-520
GARDENX Kosa Spalinowa CG-KW-520

328,98 zł

szt.
GARDENX Żyłka tnąca kwadratowa wzmocniona 2,40 mm / 78 m
GARDENX Żyłka tnąca kwadratowa wzmocniona 2,40 mm / 78 m

27,98 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 14,98 zł
szt.
Środek chwastobójczy CHWASTOX NOWY TRIO 390 SL 100 ml ZIEMOVIT
Środek chwastobójczy CHWASTOX NOWY TRIO 390 SL 100 ml ZIEMOVIT

14,90 zł

Cena regularna: 16,03 zł

Najniższa cena: 16,03 zł
szt.
Środek chwastobójczy CHWASTOX COMPLEX 260 EW 20 ml ZIEMOVIT
Środek chwastobójczy CHWASTOX COMPLEX 260 EW 20 ml ZIEMOVIT

8,99 zł

Cena regularna: 11,76 zł

Najniższa cena: 11,76 zł
szt.
GARDENX Robot koszący E1800ST
GARDENX Robot koszący E1800ST

1 898,00 zł

Cena regularna: 2 999,00 zł

Najniższa cena: 2 999,00 zł
szt.

Noże do kosiarek

Osoby dysponujące ogrodem, działką lub sporym gospodarstwem domowym doskonale rozumieją, że efektywne cięcie trawy i utrzymanie jej dobrej kondycji może zostać dokonane tylko za sprawą maszynki tnącej, czyli tym samym noża do kosiarki. To od niego zależy komfort Twojej pracy z kosiarką, a także uzyskany efekt. Tępe lub nieodpowiednio dopasowane ostrza mogą niestety zniszczyć naszą trawę bądź wyrządzić spore szkody. Jednak to nie koniec, bo zepsuty nóż do kosiarki może nawet uszkodzić sprzęt lub być przyczyną wypadku.

Aby praca w ogrodzie lub działce mogła być wykonana na najwyższym poziomie, nóż kosiarki przede wszystkim powinien być ostry. Oczywiście jego samodzielne naostrzenie jest możliwe, ale bardzo łatwo można wykonać to niewłaściwie. Najlepszym wyjściem, kiedy nasz dotychczasowy nóż jest mocno zużyty, jest wymiana akcesorium na nowe. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór noży, dzięki któremu uda Ci się znaleźć odpowiadające do Twoich preferencji modele.

STIGA Nóż kosiarki 53cm STIGA Nóż kosiarki 53cm
Producent: Stiga
Cena:

157,00 zł

szt.
zobacz więcej
STIGA Nóż kosiarki Collector 46 STIGA Nóż kosiarki Collector 46
Producent: Stiga
Cena:

53,99 zł

szt.
zobacz więcej
STIGA Nóż kosiarki Multiclip 47 STIGA Nóż kosiarki Multiclip 47
Producent: Stiga
Cena:

59,00 zł

szt.
zobacz więcej
STIGA Nóż kosiarki Multiclip 50 STIGA Nóż kosiarki Multiclip 50
Producent: Stiga
Cena:

86,00 zł

szt.
zobacz więcej

Noże do kosiarek – rodzaje

Dostępność kosiarek na rynku jest obecnie ogromna, a wybór modeli jeszcze większy, dlatego wybranie odpowiedniego noża może się okazać niemałym problemem. Decydując się na konkretny nóż do kosiarki, przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jego długość. Powinna być ona dopasowana do rozmiarów naszej kosiarki. Długość noża do kosiarki to przekątna mierzona od jednej krawędzi do drugiej. Najlepszym wyjściem jest zakup noża dokładnie o tej samej długości, co jego poprzednik, ewentualnie zapewniający dwucentymetrową przestrzeń od krawędzi obudowy kosiarki.

Noże do kosiarki występują w dwóch wariantach:

  • nóż do kosiarki uniwersalny – jeśli szukasz wytrzymałego a do tego pasującego do większości urządzeń i odpornego na tępienie elementu, uniwersalny nóż będzie najlepszym wyborem,
  • nóż do kosiarki mulczujący – został zaopatrzony w specjalne ząbki, które rozdrabniają murawę, tym samym dostarczając pożywkę dla nowych liści.

Wybierając ostrze, należy również pamiętać o tym, że nóż do kosiarki powinien pasować do jej modelu, czyli do kosiarki elektrycznej lub spalinowej. W naszym asortymencie dodatkowo znajdziesz ostrza, które zostały przeznaczone do korzystających z paliwa, mobilnych urządzeń o dużej mocy.

Jak wybrać nóż do kosiarki spalinowej

Przy wyborze noża do kosiarki, oprócz długości, równie ważne jest, aby zwrócić uwagę na jego kształt. Zależny jest od funkcji maszyny i trybów pracy np. noże do kosiarek spalinowych z wygiętymi łopatkami lepiej zbierają skoszony trawnik do kosza, ale to ostrze do kosiarki spalinowej z zębami oprócz zbierania trawy, umożliwi nam również jej mielenie (tzw. nóż mulczujący do kosiarki). Nóż do kosiarki z wyglądu nie różni się od noża zamontowanego do kosiarek elektrycznych, ale sposób montażu jest już zupełnie inny.

Kosiarki elektrycznej nie można przewrócić do góry kołami, ponieważ zostanie wtedy zalana olejem filtra powietrza. Kosiarkę należy podnieść tak, aby jej przednia oś znajdowała się w górze, a tylna oś była podparciem.

Noże do kosiarki spalinowej – uniwersalny nóż

Kupując nóż do kosiarki, powinieneś zdecydować, czy zależy Ci na oryginalnym narzędziu, skierowanym wyłącznie dla Twojego urządzenia np. firmy Bosch lub Stiga, czy jednak wybór padnie na zamienniki. Jeśli postanowisz kupić drugą z wymienionych opcji, pamiętaj, że nóż do kosiarki powinien spełniać trzy zasady:

  • odpowiedni rozmiar śruby napędowej – rozstaw otworów bocznych musi być taki sam jak w oryginalnym ostrzu,
  • długość akcesorium – różnica nie może być większa niż 1 centymetr,
  • niezmienna grubość – nie może się ona różnić od oryginału, a grubość ostrza zazwyczaj wynosi 3 milimetry.

W naszej ofercie znajdziesz również uniwersalny nóż do kosiarki. Ten model można bez problemu dopasować do większości urządzeń, które są dostępne na rynku. Zaoszczędzimy swój czas, ponieważ nie będziemy musieli sprawdzać parametrów wcześniejszego ostrza, a mimo wszystko, działanie nowego akcesorium wciąż będzie tak samo dobre. Dodatkowo przy nożach uniwersalnych zwróć uwagę na modele hartowane. Są one o wiele twardsze i bardziej odporne na tępienie od tradycyjnych noży, więc ich użytkowanie będzie znacznie wydłużone.

Aby w pełni cieszyć się szybką pracą w ogrodzie lub działce, a wydajność cięcia mogła być wciąż na najwyższym poziomie, pamiętaj o kontroli noża. Jego wymiana powinna odbywać się okresowo, zgodnie z instrukcją obsługi.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia, pon-pt/8-16 601 144 449
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium