Filtry
Producent
Cena
  • od
    do

Rozdzielacze

Rozdzielacz do węża ogrodowego

Zasilenie różnych odbiorników wody, w tym zraszaczy czy wielu węży ogrodowych w jednej chwili, wymaga dostępu do większej liczby przyłączy. To w zasadzie niespotykana sytuacja – większość z nas ma dostęp tylko do jednego kranu na cały ogród. Rozdzielacz do węża ogrodowego sprawia, że do jednego przyłącza możesz podłączyć wiele pojedynczych odbiorników i czerpać wodę z jednego źródła jednocześnie, bez czasochłonnego przełączania węży oraz uprzedniego zakręcania wody. Przejrzyj każdy rozdzielacz ogrodowy i zamów już dziś!

Czym cechuje się dobry rozdzielacz węża ogrodowego?

Ogrodowe rozdzielacze do wody mają jeden, podstawowy cel – umożliwić zasilenie nawet kilku odbiorników wody, w tym pojedynczych węży oraz całych systemów zraszania, bez żmudnego rozłączania i przełączania szybkozłączek. Rozdzielacz ogrodowy znacznie oszczędza czas i w dużym stopniu wpływa na zwiększenie możliwości całego systemu nawadniania, szczególnie w przypadku dużych i skomplikowanych instalacji, lecz nie tylko.

Rozdzielacz do wody ogrodowy sprawdzi się także w przypadku małych ogródków. Wystarczy do dwójnika lub trójnika – kolejno, z dwoma lub trzema ujściami – podłączyć wąż ogrodowy, a do drugiego przyłącza np. myjkę ciśnieniową.

Oczywiście warto mieć na uwadze fakt, że rozdzielacz ogrodowy wody nie zapewni tak samo wysokiego ciśnienia dla wszystkich ujść, jak w przypadku korzystania tylko z głównego przyłącza. Rozdzielacze ogrodowe muszą bowiem doprowadzić wodę do kilku odbiorników jednocześnie. Przy identycznym poborze przez wszystkie, możemy osiągnąć w niektórych przypadkach jedynie np. 1/3 wstępnego ciśnienia (zależnie od liczby kurków). To jednak rzadka sytuacja i występuje np. w chwili, gdy z do dwójnika podłączone są dwie myjki ciśnieniowe działające na maksimum swoich możliwości.

Rozdzielacz wody ogrodowy – najważniejsze zalety i właściwości

Rośliny do życia potrzebują wody, dlatego w każdym ogrodzie warto zadbać o jej optymalną ilość. Rozgałęźnik do węża ogrodowego sprawia, że eksploatacja przydomowego ogrodu jest znacznie bezpieczniejsza i mniej angażująca, lecz przede wszystkim:

  • Zmniejsza ilość pracy – możesz użytkować dwa (i więcej) węży jednocześnie, bez żmudnej zmiany przyłączy i zakręcania głównego zaworu wody na ogród.
  • Zwiększa bezpieczeństwo – częste wymiany przyłączy mogą skończyć się awarią, dlatego zawsze warto w ogrodowych instalacjach hydraulicznych stosować dodatkowy rozdzielacz na kran ogrodowy, który nie będzie nadmiernie eksploatował głównego zaworu.

Najwyższej jakości rozdzielacz do wody ogrodowy w atrakcyjnej cenie

Każdy rozdzielacz do kranu ogrodowego dostępny w naszym sklepie cechuje się ponadprzeciętną jakością wykonania, dlatego zamów już dziś i skorzystaj z błyskawicznej dostawy oraz największego wyboru w sieci. Wszystkie urządzenia są wykonane z najwyższej klasy tworzyw sztucznych, mają kurki do sterowania przepływem wody i są wysoce szczelne w trakcie długiej eksploatacji. Zapewniamy atrakcyjne ceny i szybką dostawę!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia, pon-pt/8-16 601 144 449
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium