Filtry
Produkty tygodnia

GARDENX Zamiatarka ręczna do trawnika 90015
GARDENX Zamiatarka ręczna do trawnika 90015

378,00 zł

Cena regularna: 398,00 zł

Najniższa cena: 398,00 zł
szt.
Kapelusz damski SH09 S&G
Kapelusz damski SH09 S&G

37,99 zł

Cena regularna: 39,99 zł

Najniższa cena: 39,99 zł
szt.
GARDENX Robot koszący E1800ST
GARDENX Robot koszący E1800ST

1 898,00 zł

Cena regularna: 2 999,00 zł

Najniższa cena: 2 999,00 zł
szt.
GardenX - Pistolet do podlewania 7-funkcyjny
GardenX - Pistolet do podlewania 7-funkcyjny

19,98 zł

Cena regularna: 39,88 zł

Najniższa cena: 33,90 zł
szt.
Podstawa słupa wbijana 46x46x550 mm
Podstawa słupa wbijana 46x46x550 mm

9,98 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 9,90 zł
szt.

Żyłki tnące

Nikt nie przepada za widokiem zarośniętej posesji naszego domu. Pragniemy, aby trawnik był schludny i krótko przystrzyżony, pozbawiony chwastów. Aby tego dokonać, niezbędne są narzędzia tnące, w tym przypadku kosiarka. Skuteczne zastosowanie sprzętu do koszenia i pozbycie się zbyt długiej trawy jest możliwe tylko po zamontowaniu żyłki tnącej.

To właśnie żyłka do kosiarki jest odpowiedzialna za ścinanie niechcianych roślin w naszym ogrodzie. Żyłka tnąca pozwoli Ci zadbać o każdy, nawet najmniejszy, skrawek zieleni, dlatego warto zastosować produkt spełniający wszystkie oczekiwania.

Żyłki tnące – rodzaje

Przy wyborze niezawodnej żyłki tnącej należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej średnicę, ponieważ kupienie produktu o innej średnicy grozi zniszczeniem kosy oraz innych urządzeń. Żyłki tnące powinny być przystosowane nie tylko do maszyny, ale również do elementu, na który mają zostać nawinięte.

Średnice żyłek zaczynają się od 1,3 milimetrów i kończą nawet na 4,5 milimetrach. Grubsza żyłka tnąca jest o wiele bardziej wytrzymała, ale przeznaczona jedynie do kos o większej mocy silnika. Może spowodować wyrwanie trawy, dlatego sprawdzi się tylko w trudnych warunkach np. do wyższych i grubszych roślin. W naszej ofercie znajdziesz również żyłki o średnicy 2 milimetrów, które odpowiednio zadbają o trawę w pobliżu domu.

Żyłka tnąca – kształty

Wybór przekroju żyłki ma duży wpływ na sposób i końcowy efekt koszenia oraz czas, w którym zostanie zużyta. Żyłki do kosy są dostępne w trzech różnych kształtach:

  • żyłki okrągłe – najpopularniejsze i najdłużej wytrzymujące, przeznaczone do wykonywania drobnych prac w ogrodzie np. przycinania trawnika lub miękkich krzewów,
  • żyłki gwieździste – ostre krawędzie poradzą sobie z trudniejszymi zadaniami np. pozbyciem się twardej roślinności,
  • żyłki kwadratowe – skuteczna w koszeniu dużo wyższej trawy i zarośli.

Wybór niezawodnej żyłki tnącej

Żyłka tnąca do kos spalinowych powinna być odporna na zrywanie i strzępienia. Przed zakupem żyłki do podkaszarek i pozostałych urządzeń należy zwrócić uwagę na jakość materiału. Produkt wykonany z nylonu będzie miał nieco wyższą cenę. Żyłkę z tego materiału lepiej kupić po wykorzystaniu wcześniejszej, ponieważ nawet nieużywana, z czasem traci swoje właściwości.

Dobra żyłka do wykaszarki i pozostałych maszyn to nie wszystko. Należy pamiętać o tym, aby regularnie wymieniać w urządzeniach koszących głowicę tnącą. Tylko wtedy zadbamy o dobrą pracę naszych kos spalinowych.

Żyłka tnąca – wykorzystanie

Żyłka tnąca sprawdzi się idealnie użytkownikom indywidualnym np. w gospodarstwie domowym, aby uciążliwe chwasty w końcu mogły zniknąć, także w trudno dostępnych miejscach. Dobra żyłka, dobrana do swoich potrzeb, pozwoli wykonać pracę w ogrodzie sprawnie i w krótkim czasie.

W naszym sklepie znajdziesz wytrzymałe i różnorodne produkty, które pomogą w precyzyjnym koszeniu i posłużą wielogodzinnej pracy. Jeśli nie znalazłeś odpowiedniej żyłki, skontaktuj się z nami, a postaramy się pomóc!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia, pon-pt/8-16 601 144 449
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium