Obrzeża ogrodowe, trawnikowe

Kołki 17,5 cm - 50szt. Kołki 17,5 cm - 50szt.
Cena:

19,99 zł

szt.
zobacz więcej

Obrzeża ogrodowe, nazywane również obrzeżami trawnikowymi, pozwalają oddzielić od siebie poszczególne elementy ogrodu. Są jednymi z ważniejszych elementów dekoracyjnych działki, a swoje zastosowanie najczęściej znajdują w porządkowaniu poszczególnych sfer ogrodu i uwydatnieniu pięknych rabat kwiatowych lub długich, krętych ścieżek.

W ofercie naszego sklepu dostępne są obrzeża ogrodowe o wielu wariantach rozmiarowych i kolorystycznych. Najmniejsze obrzeża (uważane czasem za palisady ogrodowe) mają wymiary 10×9 cm, natomiast największe dostępne warianty to wielkość 20×9 cm. Z naszymi obrzeżami wyodrębnisz strefy i uformujesz dowolne kształty trawnika, co wpłynie później na łatwiejszą troskę i pielęgnację jego wyglądu.

Obrzeże ogrodowe – taśma ułatwiająca pracę

Obrzeża ogrodowe z wyjątkiem funkcji dekoracyjnej, mają również istotny wpływ na sposób utrzymania porządku. Tym samym znacznie ułatwiają prace ogrodowe. Obrzeża zapobiegają rozsypywaniu się żwirku ze ścieżki, a także gleby z ogrodu na trawę. Są takie świetnym sposobem na łatwe ułożenie kostki brukowej, formowanie trawnika, kory lub płyt chodnikowych.

Z wykorzystaniem obrzeży uda Ci się stworzyć nietypową i ciekawą aranżację, wykorzystując np. zawijasy, okręgi lub łuki. Obrzeża ogrodowe sprawdzą się również do wyeksponowania kwiecistych klomb lub różnicowania poziomów w ogródku, w którym zaplanowano piętrowe rabaty.

Obrzeża ogrodowe są bardzo elastyczne, a mimo to, świetnie utrzymują się w wyznaczonych miejscach. Dostępne w naszym sklepie produkty są wykonane z mocnego tworzywa sztucznego, co przyczynia się do ich ogromnej trwałości. Pozwala to również zapewnić świetną wytrzymałość i odporność na trudne warunki atmosferyczne. Nasze obrzeża ogrodowe to zatem elementy, które przez długie lata zadbają o to, aby wydzielone strefy ogrodu zostały niezmienione.

Obrzeża trawnikowe – praktyczne i łatwe w montażu akcesoria ogrodowe

Obrzeża ogrodowe ze względu na swoje rozmiary są niemal niewidoczne. Dzięki temu odgraniczenie w żaden sposób nie zaburzy estetyki ogródka. Sytuacja jest wręcz odwrotna – decydując się na montaż, wpływasz na podniesienie jakości ogrodu. Montując np. plastikowe obrzeża, raz na zawsze zapomnisz o uciążliwych problemach z trawą, która wcześniej wrastała w rabaty ozdobne, czy wchodziła na chodnik, a nawet taras.

Z montażem obrzeży ogrodowych poradzi sobie nawet amator ogrodnictwa. Najprostszym sposobem będzie ich użycie tuż przy planowaniu ogrodu – wtedy obrzeża wystarczy rozłożyć w wybranych miejscu, po czym przymocować szpilkami i przysypać ziemią. Oczywiście w już istniejącym ogrodzie zamocowanie obrzeży również jest możliwe. W tym celu przydadzą się narzędzia ogrodowe – np. szpadla lub łopatka – które pozwolą nieco odchylić darń. Po tej czynności wystarczy już tylko ułożyć obrzeże i zamocować je w wybranym miejscu.

Wysokie obrzeża ogrodowe przypominają niewielkie płotki, dlatego z wyjątkiem ogrodów, sprawdzą się także na podjazdach, parkingach lub publicznych parkach. To również świetne rozwiązanie na wyznaczenie ścieżki rowerowej lub pieszej.

Obrzeże trawnikowe – produkt podkreślający aranżację ogrodu

Palisada ogrodowa to nie tylko element organizacyjny, ale również estetyczny. Ich uniwersalny design to doskonały sposób na wykorzystanie obrzeży do każdej stylistyki i roślinności. Tak świetnie dostosowany produkt do każdego typu ogrodu nie wymaga konserwacji, a przy tym niezmiennie spełnia swoje funkcje, nawet po kontakcie z wilgocią. Obrzeżom nie zaszkodzi również niska temperatura, opady i promienie słoneczne. Odporne na niekorzystne czynniki akcesoria przyczyniają się do zadbanej aranżacji ogrodu – obrzeża nie zostaną uszkodzeniu, a tym samym wydzielony teren nie ulegnie zmianom.

Bogata oferta produktów umożliwi Ci optymalne dostosowanie obrzeży do indywidualnych potrzeb i upodobań. Dzięki temu stworzenie niepowtarzalnego klimatu w ogrodzie to tylko formalność. Obrzeża ogrodowe dostępne w naszym sklepie przetrwają długi czas, nie zmieniając swojego kształtu, a tym samym wyglądu trawników.

FAQ:

  1. Po co stosować obrzeża ogrodowe?

    Obrzeża ogrodowe, jak również palisady plastikowe lub palisady drewniane, umożliwiają oddzielenie poszczególnych elementów ogrodu. Tym samym są świetnym sposobem na uzyskanie niepowtarzalnych kształtów trawnika.

  2. Czy obrzeża ogrodowe są łatwe w montażu?

    Obrzeża są świetnym zamiennikiem dla betonowych odpowiedników. Wykonane z dobrej jakości tworzywa sztucznego są bardzo elastyczne, a tym samym proste w montażu. Ten rodzaj obrzeży można nawet wykorzystać w już wykończonym wcześniej ogrodzie, bez konieczności niszczenia aranżacji.

  3. Jak osadzić obrzeża ogrodowe?

    Sposób osadzenia palisad ogrodowych jest zależny od materiału, z którego zostały wykonane. W bardzo prosty sposób – tak samo jak palisady ze sztucznego tworzywa – można osadzić obrzeża plastikowe. Wystarczy wzdłuż linii rabat wykonać dołem o głębokości około 15 cm i wsunąć taśmę w powstały rowek.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia, pon-pt/8-16 601 144 449
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium