Kosiarki

Utrzymanie trawy w estetycznym stanie wizualnym to podstawa zadbanego ogrodu. Wie o tym coraz więcej osób, które koszenie trawy traktują nie jako przykry obowiązek, a jako jeden z przyjemniejszych rodzajów prac ogrodowych, pod warunkiem że dysponują odpowiednimi urządzeniami.

GARDENX Kosiarka Spalinowa TB46S11 GARDENX Kosiarka Spalinowa TB46S11
Producent: GardenX
Cena:

898,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
GARDENX Kosiarka Spalinowa TB53S11 GARDENX Kosiarka Spalinowa TB53S11
Producent: GardenX
Cena:

1 098,00 zł

szt.
zobacz więcej
GARDENX Kosiarka Spalinowa TB53S11E GARDENX Kosiarka Spalinowa TB53S11E
Producent: GardenX
Cena:

1 198,00 zł

szt.
zobacz więcej
HUSQVARNA Kosiarka spalinowa LC 140P HUSQVARNA Kosiarka spalinowa LC 140P
Producent: husqvarna
Cena:

1 799,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
HUSQVARNA Kosiarka spalinowa LC 140SP HUSQVARNA Kosiarka spalinowa LC 140SP
Producent: husqvarna
Cena:

1 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
HUSQVARNA Kosiarka spalinowa LC 247 HUSQVARNA Kosiarka spalinowa LC 247
Producent: husqvarna
Cena:

2 499,00 zł

szt.
zobacz więcej
HUSQVARNA Kosiarka spalinowa LC 247S HUSQVARNA Kosiarka spalinowa LC 247S
Producent: husqvarna
Cena:

2 799,00 zł

szt.
zobacz więcej

W naszym sklepie znajdziesz różnorodne kosiarki, w tym modele elektryczne, spalinowe, akumulatorowe, a nawet ręczne. Wszystkie pozwolą schludnie dociąć trawę, są trwałe i pochodzą od wyselekcjonowanych firm zajmujących się głównie produkcją kosiarek. Przejrzyj wszystkie i zamów już dziś wybrany model w atrakcyjnej cenie, którą można negocjować!

Do czego służy kosiarka do trawy?

Kosiarka ma jeden podstawowy cel – skrócić trawę do pożądanego poziomu i to nie tylko w obrębie gospodarstw domowych, lecz także siedzib firm czy obiektów użyteczności publicznej. Część z nich umożliwia szybkie wykoszenie dużych ogrodów dzięki dużej szerokości koszenia, a część służy głównie do koszenia w ciasnych alejkach, pomiędzy drzewami, krzewami lub rabatami. Jednym słowem – kosiarki do trawy są niezbędne wszędzie tam, gdzie rośnie trawa oraz gdy jej wizualny stan ma wpływ na estetykę przydomowych czy firmowych przestrzeni.

Kosiarki do trawy – różne rodzaje dostępne w naszym sklepie

Kosiarki ogrodowe różnią się pomiędzy sobą głównie rodzajem napędu, który ma podstawowy i zarazem także decydujący wpływ na możliwość ich zastosowania w konkretnym przypadku. Wbrew pozorom nie ma na rynku jednego urządzenia, które spełni się doskonale w każdej sytuacji – dlatego też wybierając odpowiedni model, należy przestudiować zalety płynące z zastosowania danego napędu.

  • Kosiarki elektryczne – to urządzenia wybierane najczęściej ze względu na bardzo cichą pracę i łatwą obsługę, która tak naprawdę sprowadza się wyłącznie do podłączenia długiego przewodu do gniazdka w domu lub na tarasie. Taka kosiarka sprawdzi się doskonale w niewielkich ogrodach oraz wszędzie tam, gdzie liczy się cicha praca, np. na osiedlach, przy szpitalach, szkołach i przedszkolach lub przy obiektach użyteczności publicznej.
  • Kosiarki spalinowe – jak sama nazwa wskazuje, do generowania pędu przez element tnący wymagają dostępu do paliwa. Odwdzięczają się jednak ogromną mocą, błyskawiczną pracą i możliwością wykoszenia największych przestrzeni w stosunkowo krótkim czasie.
  • Kosiarki akumulatorowe – to urządzenia, podobnie jak kosiarka elektryczna, zasilane prądem, jednak nie tym z gniazdka, a z wbudowanego akumulatora. W rezultacie taka kosiarka akumulatorowa może być użytkowana także wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do prądu lub gdy dostęp ten jest utrudniony, np. na dalekich obszarach bardzo dużych ogrodów lub na działce rekreacyjnej bez dostępu do przyłącza energetycznego.
  • Kosiarki ręczne – w zasadzie już nieużytkowane, zostały bowiem praktycznie zupełnie wyparte przez urządzenia z napędem elektrycznym lub spalinowym. Ich zaletą jest jednak możliwość pracy ciągłej, bez uzupełniania zasobów paliwa oraz ładowania akumulatora czy podłączenia do prądu. Wadą natomiast niewielka moc i niska wydajność, która wynika z tego, że kosiarka bębnowa wymaga użycia wyłącznie siły ramion.

Czym charakteryzują się dobre kosiarki ogrodowe?

Kosiarki spalinowe, elektryczne czy akumulatorowe dostępne w naszym sklepie, charakteryzują się przede wszystkim znakomitymi parametrami pracy w stosunku do korzystnej ceny ich zakupu. Oferowane urządzenia zostały przez nas precyzyjnie wyselekcjonowane i z tego względu stanowią doskonały wybór dla wszystkich – zarówno właścicieli przydomowych ogródków, jak i zawodowych ogrodników.

  • Wysoka wydajność – to podstawowe kryterium wyboru konkretnego urządzenia i zarazem parametr, który warto wziąć pod uwagę jeszcze przed ostatecznym dokonaniem zakupu. W naszym sklepie chętnie pomożemy wybrać kosiarkę elektryczną czy kosiarkę spalinową na podstawie planowego sposobu ich użytkowania.
  • Komfortowe rozwiązania – wybierając kosiarkę spalinową, elektryczną lub akumulatorową, warto zwrócić uwagę na dodatkowe rozwiązania, które zwiększają przede wszystkim komfort ich eksploatacji. Dobrze jest wybrać urządzenie posiadające regulację wysokości koszenia, liczy się także optymalna pojemność kosza, a także wysokość koszenia na małych czy dużych powierzchniach.
  • Długa i płynna praca – wszyscy wiemy, że przerwanie koszenia trawy na skutek wyładowania się akumulatora lub spalenia całego paliwa w zbiorniku oznacza koniec pracy. To duży problem, gdyż nagłe zaprzestanie koszenia może oznaczać krzywo rosnącą trawę, co z reguły kończy się ponowną pracą. W przypadku kosiarek spalinowych zwróć uwagę na pojemność zbiornika oraz spalanie, a kosiarek elektrycznych, a w zasadzie akumulatorowych, na czas pracy na baterii.

Przejrzyj wszystkie kosiarki ogrodowe i złóż zamówienie już dziś, a w razie pytań zadaj je naszym konsultantom, którzy chętnie na nie odpowiedzą i doradzą w zakupie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia, pon-pt/8-16 601 144 449
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium