Spulchnianie gleby to obowiązkowa czynność każdego działkowca bądź ogrodnika, którego zadaniem są uprawy warzyw i owoców. Wszystko dlatego, że aby rośliny rosły i kwitły w swoich najpiękniejszych wersjach, ich gleba musi być wysokojakościowa. To od ziemi zależy przecież kondycja. Jest ona bowiem ich źródłem wody i składników mineralnych. By o nią odpowiednio zadbać, najlepiej zaopatrzyć się w glebogryzarki.

Glebogryzarki

 • nowość
STIGA Glebogryzarka SRC 550 RG STIGA Glebogryzarka SRC 550 RG
Producent: stiga
Cena: 1 967,40 zł 2 186,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
STIGA Glebogryzarka SRC 775 RG STIGA Glebogryzarka SRC 775 RG
Producent: stiga
Cena: 2 672,10 zł 2 969,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
STIGA Glebogryzarka SRC 775 RB STIGA Glebogryzarka SRC 775 RB
Producent: stiga
Cena: 2 840,40 zł 3 156,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
STIGA Glebogryzarka SRC 685 RG STIGA Glebogryzarka SRC 685 RG
Producent: stiga
Cena: 2 523,60 zł 2 804,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Stiga Glebogryzarka SRC 585 RG Stiga Glebogryzarka SRC 585 RG
Producent: stiga
Cena: 2 312,10 zł 2 569,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
HUSQVARNA Glebogryzarka spalinowa TF 225 HUSQVARNA Glebogryzarka spalinowa TF 225
Producent: husqvarna
Cena: 2 989,08 zł 3 249,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Glebogryzarki ogrodowe – jakie są ich zadania?

Glebogryzarka pozwala na odpowiednie przekopanie podłoża. Z jej pomocą zostanie ono wyrównane i dobrze napowietrzona. Ostatni aspekt jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala ono na stworzenie miejsca w ziemi na korzenie roślin. Odpowiednia ilość wtłoczonego powietrza usprawnia także dostarczanie do nich wody. Ponadto glebogryzarki pozwalają na dokładniejszą aplikację nawozów i pomagają pozbyć się szkodników.

Jak więc widzisz, urządzenia wspierają Cię w dbaniu o Twój ogród. Jest ono niezbędne na każdej działce, grządce i w ogródku.

Glebogryzarka spalinowa w ofercie ogrod24.com

Wszystkie produkty w naszym sklepie zostały stworzone przez takich producentów jak, między innymi, marki GARDENX czy STIGA. Właśnie od ostatniej pochodzą nasze glebogryzarki ogrodowe. Modele są spalinowe, to znaczy, że do ich zasilania potrzebne będzie paliwo. Dzięki temu są bezprzewodowe i dojedziesz z nimi nawet do oddalonych od domu upraw czy roślin.

Głębokość robocza, czyli co jest ważne przy zakupie tego urządzenia?

Glebogryzarka powinna być w pełni dostosowana do Twoich potrzeb. Przed jej zakupem więc zawróć uwagę na takie aspekty jak metraż Twojego ogródka oraz faktyczna część. która przeznaczona jest pod uprawy. Zwróć więc uwagę na poniższe kwestie.

 • Ważnym aspektem jest szerokość robocza. To nic innego jak wartość rozmiaru powierzchni, jaką glebogryzarki pielęgnują naraz. Ma to znaczenie podczas zakupu, ponieważ należy dopasować ją do metrażu w Twoim ogrodzie.
 • Im większa moc urządzenia, tym większą powierzchnię ziemi napowietrzy za jednym razem. Dlatego też do mniejszych ogrodów nie musi być ona zbyt duża.
 • Sprawdź też, w ile noży zostały wyposażone glebogryzarki.
 • Niektóre z nich mają dodatkowe funkcje, takie jak regulacja głębokości roboczej.
 • Na rynku dostępne są też elektryczne glebogryzarki. Wymagają one podłączenia do źródła prądu, więc sprawdzą się w raczej mniejszych ogródkach.

Jeśli chcesz doradzić się nas w sprawie wyboru glebogryzarki, zachęcamy do wysłania wiadomości z zapytaniem przez formularz kontaktowy. Zapraszamy!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia, pon-pt/8-16 601 144 449
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl