Stiga roboty koszące

Koszenie do niedawna kojarzyło się raczej ze stratą czasu, przykrym obowiązkiem oraz wieloma uporczywymi kłopotami – teraz jednak jest inaczej. Wszystko się zmieniło odkąd na rynku pojawił się robot koszący Stiga. To niewielki, autonomiczny pojazd, który przycina trawnik w zasadzie samodzielnie i bez angażowania właściciela danego ogrodu. Roboty koszące Stiga wyręczą w pielęgnacji trawnika, mają duży obszar koszenia, a przy tym także samodzielnie powracają do swojej stacji ładującej. Przejrzyj wszystkie warianty i zamów już dziś!

Czym charakteryzuje się każdy robot koszący Stiga?

Robot koszący Stiga to urządzenie charakteryzujące się przede wszystkim pełną autonomicznością, prowadzącą do tego, że urządzenie jest w praktyce bezobsługowe. Oznacza to, że praca dla właściciela sprowadza się jedynie do kwestii okresowej analizy pracy urządzenia, a także różnorodnych zabiegów konserwacyjnych, które mają na celu utrzymanie urządzenia w optymalnym stanie przez wiele lat eksploatacji.

Kosiarka automatyczna Stiga stanowi urządzenie łączące dwa pozornie niepasujące do siebie światy – korzystną ceną zakupu z ponadprzeciętną jakością wykonania. To zabieg, który tak naprawdę udaje się wyłącznie najlepszym.

  • Trwałe obudowy – roboty koszące Stiga są bardzo wytrzymałe i to ich przewaga nad urządzeniami wielu innych producentów. Obudowy są odporne na uszkodzenia, w tym na otarcia czy zarysowania, lecz także na działanie wody czy dużej ilości promieni słonecznych, które mogą spowodować blaknięcie nieodpornych tworzyw sztucznych.
  • Korzystna cena – roboty są także dobrze wycenione i z tego względu stanowią znakomity wybór w swojej kategorii cenowej.

Stiga – robot koszący najwyższej klasy

Marka Stiga robot koszący stara się produkować ze zwróceniem szczególnie dużej uwagi na funkcjonalność. Właśnie z tego powodu urządzenia te przede wszystkim samodzielnie mapują cały ogród, aby zaplanować swoją pracę na przyszłość. Są wyposażone w precyzyjnie działający system AGS oraz RTK-GPS, które zapewniają dokładność pracy co do 2 centymetrów. To oznacza niezwykłą precyzję, jak i pełne zabezpieczenie delikatnych kwiatów czy obrzeży, które źle pracujący robot byłby w stanie uszkodzić mechanicznie. Urządzenia dzięki temu samodzielnie wracają do stacji ładowania, a skanują powierzchnię w trybie ciągłym, dzieląc trawnik na wiele oddzielnych stref.

W efekcie urządzenie mając zakodowane w pamięci osobne obszary koszenia, może samodzielnie wyznaczać swoją pracę i realizować ją wedle swoich ustaleń i założeń. Robot w efekcie kosi ściśle wyselekcjonowane obszary, omija przeszkody i stara się w trybie rzeczywistym reagować na wszelkie zmiany.

Roboty koszące Stiga – ciekawe informacje techniczne

Roboty koszące Stiga można uznać za rynkowy standard. Są w stanie samodzielnie utrzymać trawnik w perfekcyjnym stanie, aż do powierzchni 5 000 m2, jak i skutecznie ścinać nawet twardą, mocną trawę, wykorzystując w tym celu obrotowe ostrza wykonane w całości ze stali węglowej. Ostrza obracając się z prędkością nawet 2850 obr./min. gwarantują wysoką wydajność, jak i zminimalizowanie do zera ryzyka niespodziewanej awarii mechanicznej.

Nie bez znaczenia na charakterystykę pracy pozostaje także akumulator litowo jonowy, który zapewnia długi czas aktywnej eksploatacji urządzenia. Czujnik deszczu chroni przed pracą w trakcie niesprzyjających warunków pogodowych, a prosta instalacja zajmuje nie dłużej niż kilka minut. Urządzenie jest oczywiście chronione przed nieautoryzowanym użyciem.

Zamów już dziś kosiarki Stiga w sklepie Ogrod24, a w razie pytań skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Zapewniamy szybką dostawę oraz pełną pomoc techniczną.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia, pon-pt/8-16 601 144 449
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium