Produkty tygodnia
Do końca promocji pozostało:

GARDENX Robot koszący E1800ST
GARDENX Robot koszący E1800ST

1 898,00 zł

Cena regularna: 2 999,00 zł

Najniższa cena: 2 999,00 zł
szt.
GARDENX Kosa Spalinowa CG-KW-520
GARDENX Kosa Spalinowa CG-KW-520

328,98 zł

szt.
GardenX - Pistolet do podlewania 7-funkcyjny
GardenX - Pistolet do podlewania 7-funkcyjny

19,98 zł

Cena regularna: 39,88 zł

Najniższa cena: 33,90 zł
szt.
Środek chwastobójczy CHWASTOX NOWY TRIO 390 SL 100 ml ZIEMOVIT
Środek chwastobójczy CHWASTOX NOWY TRIO 390 SL 100 ml ZIEMOVIT

14,90 zł

Cena regularna: 16,03 zł

Najniższa cena: 16,03 zł
szt.
Środek chwastobójczy CHWASTOX COMPLEX 260 EW 20 ml ZIEMOVIT
Środek chwastobójczy CHWASTOX COMPLEX 260 EW 20 ml ZIEMOVIT

8,99 zł

Cena regularna: 11,76 zł

Najniższa cena: 11,76 zł
szt.

Sekatory i nożyce ogrodowe

Cięcie pewnych uciążliwych elementów roślin, w tym twardej trawy czy wyschniętych gałązek i pędów, wymaga użycia specjalistycznych narzędzi, które zapewnią proste cięcie i brak charakterystycznych poszarpanych krawędzi. Są to głównie nożyce ogrodowe, znane także jako sekatory, które służą do cięcia twardych części roślin, rosnących w każdym ogrodzie.

CELLFAST Sekator nożycowy BASIC CELLFAST Sekator nożycowy BASIC
Producent: cellfast
Cena:

24,98 zł

szt.
zobacz więcej
CELLFAST Sekator nożycowy IDEAL CELLFAST Sekator nożycowy IDEAL
Producent: cellfast
Cena:

39,98 zł

szt.
zobacz więcej

W naszym sklepie oferujemy różnorodne nożyce ogrodnicze, w tym małe i kompaktowe, jak i duże, poręczne i przeznaczone do trudniejszych prac. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi modelami, dzięki którym prace ogrodowe staną się znacznie przyjemniejsze.

Do czego służą nożyce ogrodowe?

Nożyce ręczne są przeznaczone do cięcia trawy, łodyg oraz gałęzi, o stosunkowo niewielkiej średnicy, które wymagają usunięcia ze względów wizualnych lub pielęgnacyjnych. Składają się z dwóch ostrzy połączonych ze sobą i obsługiwanych za pomocą dwóch rękojeści. Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest przede wszystkim wielkość a cechą wspólną – lekko zakrzywione ostrze. Jego zastosowanie nie jest dziełem przypadku, gdyż dzięki temu gałązka znajdująca się we wnętrzu sekatora, czyli tak naprawdę pomiędzy dwoma ostrzami, nie ucieknie podczas cięcia na boki.

Duże i masywne nożyce elektryczne są przeznaczone do precyzyjnego przycinania i docinania np. krzewów oraz obcinania żywopłotu, podczas gdy małe – do trawy, rabat czy najmniejszych roślin rosnących wokół infrastruktury ogrodowej. Za pomocą dużych sekatorów gwarantujących bardzo dużą dźwignię można odciąć nawet szczególnie uciążliwe pędy oraz gałęzie, dlatego też powinny się znaleźć w każdym ogrodzie, w którym rosną masywne krzewy i niewielkie drzewa.

Jak wybrać dobre nożyce ogrodowe?

Niestety wybór nożyc ogrodowych nie jest prosty z uwagi na liczbę dostępnych wariantów oraz mnogość dodatkowych funkcji, nietypowych rozwiązań technologicznych czy rozmiarów. Tak naprawdę jednak warto różnicę pomiędzy nimi sprowadzić do konstrukcji typu bypass lub kowadełkowe – te pierwsze doskonale obcinają delikatne części roślin, podczas gdy drugie – twarde i wytrzymałe łodygi i wyschnięte pędy.

Istotna jest także długość rączek – im dłuższe, tym łatwiej obciąć nimi twarde elementy roślin – oraz materiał, z którego zostały wykonane. Obecnie wszystkie polecane i odpowiednie narzędzia wykonuje się ze stali nawęglanej, która cechuje się ponadprzeciętną trwałością i minimalnym zużyciem. Nie bez powodu stanowi podstawowy materiał, z którego wykonane są nożyce do żywopłotu.

Zamów już dziś sekatory ogrodowe!

W naszym sklepie dostępne są różnorodne produkty ułatwiające utrzymanie roślinności w idealnym stanie wizualnym. Zwiększają komfort przycinania, gwarantują czystą i prostą linię cięcia, a przy tym także są łatwe w eksploatacji dla użytkownika, co sprawia, że mają wiele zalet i można za ich pomocą szybko obrobić cały ogród. Zapraszamy do zakupu, a w razie pytań do kontaktu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia, pon-pt/8-16 601 144 449
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium