Filtry
Producent
Cena
  • od
    do

Noże do kosiarki STIGA

Noże do kosiarki STIGA

To przede wszystkim od noża do kosiarki zależy komfort pracy z kosiarką, a także efekt końcowy trawnika Tępe lub nieodpowiednio dopasowane ostrza mogą zniszczyć trawę, wyrządzić spore szkody terenowe, uszkodzić sprzęt lub być przyczyną wypadku. Aby wykonywana praca była bezpieczna, a efekty w pełni satysfakcjonującego, nasz dotychczasowy i mocno zużyty produkt powinien być natychmiast zastąpiony nowym nożem. W naszym sklepie dostępny jest szeroki wybór noży do kosiarek, dzięki którym uda Ci się znaleźć model spełniający wszelkie indywidualne potrzeby.

Noże do kosiarki STIGA – rodzaje

Dostępność kosiarek szwedzkiego producenta, takich jak model STIGA Combi, na rynku jest obecnie ogromna, dlatego wybranie odpowiedniego noża może się okazać niemałym problemem. Decydując się na konkretny nóż do kosiarki STIGA, przede wszystkim zwróć uwagę na jego długość. Najlepszym wyjściem jest zakup noża dokładnie o tej samej długości, co jego poprzednik, ewentualnie zapewniający dwucentymetrową przestrzeń od krawędzi obudowy kosiarki (długość noża do kosiarki to przekątna mierzona od jednej krawędzi do drugiej).

Noże do kosiarek występują w dwóch wariantach:

  • nóż do kosiarek STIGA uniwersalny – wytrzymały, a do tego pasujący do większości urządzeń producenta i odporny na tępienie poszczególnych elementów,
  • nóż do kosiarek STIGA mulczujący – zaopatrzony w specjalne ząbki, które rozdrabniają murawę, tym samym dostarczając pożywkę dla nowych liści.

Wybierając ostrze, należy również pamiętać o tym, że noże do kosiarki powinny pasować do konkretnego modelu urządzenia. Inny nóż pasuje do kosiarki elektrycznej i zupełnie inny model będzie odpowiedni do kosiarki spalinowej.

Wybór odpowiedniego noża do kosiarki STIGA

Przy zakupie noża do kosiarki STIGA, oprócz długości, równie ważny jest kształt. Forma noża jest zależna od funkcji maszyny i trybów pracy. Chociażby nóż do kosiarki spalinowej z wygiętymi łopatkami lepiej zbierze skoszony trawnik, natomiast nóż z zębami swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim przy mieleniu trawy. Aby w pełni cieszyć się szybką pracą w ogrodzie i ogromną wydajnością maszyny koszącej, pamiętaj o kontroli noża. Jego wymiana powinna odbywać się okresowo, zgodnie z instrukcją obsługi.

Kupując nóż do kosiarki STIGA, powinieneś również zdecydować, czy produkt ma służyć jako część oryginalna, czy jedynie ma stanowić godny zamiennik. Jeśli postawisz na drugą opcję, pamiętaj, że nóż do kosiarki powinien spełniać trzy zasady:

  • odpowiedni rozmiar śruby napędowej – rozstaw otworów bocznych musi być taki sam, jak w oryginalnym ostrzu,
  • długość akcesorium – różnica nie może być większa niż 1 centymetr,
  • niezmienna grubość – nie może się ona różnić od oryginału, a grubość ostrza zazwyczaj wynosi 3 milimetry.

Polecamy w szczególności zakup uniwersalnego noża do kosiarki STIGA, który można dopasować do większości urządzeń. Dzięki wszechstronnemu elementowi zaoszczędzisz swój czas, ponieważ nie będzie konieczności sprawdzenia parametrów wcześniejszego ostrza, a działanie nowego akcesorium wciąż będzie tak samo dobre.


Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia, pon-pt/8-16 601 144 449
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium