Do czego służy myjka ciśnieniowa?

Myjka ciśnieniowa używana przez mężczyznę

Myjki ciśnieniowe cieszą się wśród prywatnych osób coraz większą popularnością. Ta wynika przede wszystkim z wielu zalet – między innymi błyskawicznego oczyszczania chodników czy alejek – jak i korzystnej ceny zakupu w stosunku do wielu zalet tego urządzenia. Niestety ich wybór nie jest prosty. Szereg bardzo istotnych parametrów technicznych wraz z bogatymi opisami poszczególnych produktów to kwestie, które nie ułatwiają wyboru. Dowiedz się, jaka myjka ciśnieniowa sprawdzi się najlepiej i czym kierować się podczas jej zakupu.

Do czego służy myjka ciśnieniowa?

Myjki ciśnieniowe są wyposażone w mocną i wysoce wydajną pompę, która tłoczy wodę pod wysokim ciśnieniem z miejsca przyłącza wody, aż do ujścia w lancy. Natrysk ma na tyle wysokie ciśnienie, że jest w stanie – oczywiście przy zastosowaniu odpowiedniego modelu – usunąć z płaskich i nieregularnych powierzchni większość uporczywych zanieczyszczeń. Nawet tych, które zbierały się na nich całymi latami.

Strumień wody jest podawany w jedno, ściśle wyselekcjonowane miejsce za pomocą lancy teleskopowej, którą użytkownik powinien trzymać w ręce i skierować w zabrudzone miejsce w celu jego wyczyszczenia. Myjka wysokociśnieniowa skutecznie usunie praktycznie każdy rodzaj przywartego brudu z większości różnych powierzchni, również szczelin czy narożników, których nie dałoby się umyć bez myjki ciśnieniowej. W efekcie są to urządzenia wybierane coraz częściej przez prywatne osoby i to również w przypadku, gdy nie dysponują zbyt dużym budżetem na ten cel.

Myjka ciśnieniowa – najważniejsze zalety dla użytkownika

Dobra myjka ciśnieniowa ma mnóstwo zalet wynikających bezpośrednio z jej konstrukcji. Wszystkie są tak samo istotne, jednak część z nich ma szczególnie duże znaczenie w przypadku osób prywatnych. Należy do nich między innymi:

  • Możliwość szybkiego umycia każdej powierzchni – zakup myjki ciśnieniowej zawsze się opłaca, przynajmniej ze względu na łatwość eksploatacji. Urządzenie z jednej strony wystarczy podłączyć do zewnętrznego źródła prądu, a z drugiej do przyłącza wody. Cały sprzęt całą pracę przeprowadzi w praktyce samodzielnie, gdyż operator musi jedynie prowadzić lancę w taki sposób, aby myć wyłącznie wybraną przestrzeń.
  • Uniwersalność – to, jak działa myjka ciśnieniowa, sprawia, że można ją zastosować do mycia w zasadzie każdego rodzaju powierzchni. Jedni wykorzystują ją do mycia samochodu, podczas gdy inni do różnych elementów przydomowej architektury, np. rzeźb, elewacji, desek tarasowych czy chodników. W efekcie ich zastosowanie jest w zasadzie niczym nieograniczone – również rodzajem mytej powierzchni.
  • Cena – warto wiedzieć, że myjki ciśnieniowe nie są zbyt kosztowne w stosunku do ich właściwości użytkowych. Wysoka wydajność tłoczenia oraz wiele funkcji dodatkowych wcale nie oznacza, że produkt musi kosztować krocie.

W efekcie myjki ciśnieniowe są spotykane w prywatnych domach coraz częściej, a przy tym także ich eksploatacja nie oznacza wysokiej ceny, jak i dużych trudności związanych np. z usunięciem różnych dużych czy nieco mniejszych awarii i uszkodzeń.

Myjka ciśnieniowa – jaką wybrać, aby być zadowolonym?

Myjka ciśnieniowa do domu powinna cechować się wieloma zaletami szczególnie istotnymi w przypadku urządzeń wykorzystywanych w prywatnych gospodarstwach domowych. Liczy się bowiem zarówno ich cena, jak i wysoka efektywność i relacja kosztów użytkowania w stosunku do wydajności.

Chcesz kupić najlepsze urządzenie w swojej klasie cenowej? Zwróć uwagę na parametry:

  • Moc myjki ciśnieniowej – bardzo istotny parametr, który określa realną wydajność urządzenia oraz jego możliwości co do usuwania brudu i zanieczyszczeń z wielu różnych powierzchni. Moc tak naprawdę jest zależna głównie od samej pompy, która powinna zapewniać wydajność tłoczenia odpowiednią do domowych zastosowań. Przeważnie nie powinna przekraczać około 2000 W – to dobry przystanek pomiędzy wysoką ceną zakupu oraz niskimi kosztami bieżącej eksploatacji. Z mocą myjki ciśnieniowej skorelowane jest maksymalne ciśnienie, które np. przy poborze prądu 2,8 kW może wynosić nawet 150 barów lub 550 l/h pracy.
  • Długość węża ogrodowego – to wbrew pozorom równie istotne zagadnienie. Zbyt krótki wąż może nie zapewniać na tyle dużej swobody ruchu, aby można było za pomocą myjki umyć także te najbardziej oddalone elementy ogrodowej architektury. Najlepsze myjki ciśnieniowe mają wąż o długości nawet kilkunastu metrów, niestety jego długość może niekorzystnie wpływać na wagę całego urządzenia.
  • Temperatura pracy – równie istotna jest temperatura wody. Parametr ten określa bardzo szczegółowo maksymalną temperaturę wody w trakcie pracy urządzenia, która jest niezbędna do usunięcia większości najbardziej uporczywych zabrudzeń. Woda podgrzana do około 50 stopni Celsjusza zapewnia wysoką skuteczność czyszczenia dużych powierzchni, jak i zmniejsza ilość pracy operatora do minimum, gdyż skraca czas jej trwania. Maksymalna temperatura dopływu ma zatem wpływ na samą eksploatację i to podobnie duży jak np. realna moc urządzenia.
  • Dodatkowe akcesoria – warto, aby wybrana myjka ciśnieniowa była wyposażona w regulowany uchwyt, który ułatwi jej prawidłowy transport nawet w obrębie całej działki. Dobrze sprawdza się także zbiornik na detergent o jak największej pojemności, dzięki któremu nie musisz się prawidłowej eksploatacji. Niezbędne okażą się także dodatkowe końcówki. Mogą być przeznaczone np. do mycia najmniejszych akcesoriów lub wysoce zanieczyszczonych powierzchni.
  • Korzystna cena – w wyborze myjki ciśnieniowej duże znaczenie powinna mieć także cena. Warto, aby była korzystna – co wcale nie oznacza niska – i dobrze odwzorowywała realną jakość wybranej myjki ciśnieniowej. Zbyt niska cena z reguły oznacza dużą awaryjność oraz wysokie koszty utrzymania, związane np. z brakiem odpowiednich części zamiennych.

Jeśli zatem zastanawiasz się, jaką myjkę ciśnieniową kupić, koniecznie weź pod uwagę wszystkie powyższe parametry i nie pomijaj żadnego z nich – nawet z pozoru najmniej istotne parametry myjek ciśnieniowych mogą mieć decydujący wpływ na ich eksploatację.

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

Myjka ciśnieniowa do domu powinna cechować się oczywiście jak najlepszymi parametrami użytkowymi, tak naprawdę jednak równie istotna jest marka. Producent ma bowiem podstawowy wpływ na wszystkie rodzaje myjek ciśnieniowych – doskonała renoma na rynku ogrodniczym może zapewniać wieloletnia i bezawaryjną pracę urządzeń wysokociśnieniowych, co ma w ich przypadku szczególnie duże znaczenie ze względu na duże obciążenie wynikające z ich pracy. Do użytku domowego doskonale sprawdzą się myjki elektryczne marki Bosch czy Stiga i inne marki rozpoznawalne na tym rynku.

Myjki wysokociśnieniowe powinny być także jak najprostsze w obsłudze, aby z ich eksploatacją nikt nie miał żadnego problemu.

[product id="448, 466, 468, 1805" limit="4" onlyAvailable="true"]

FAQ:

  1. Jaka myjka ciśnieniowa jest najlepsza w swojej cenie?

    Wiele osób zastanawiając się, jaką myjkę ciśnieniową wybrać, decyduje się raczej na urządzenia znanych i lubianych firm takich jak Stiga. Wiele osób sięga także po myjki ciśnieniowe Bosch. Dokonując zakupu koniecznie przeczytaj opinie w sieci na ich temat – czasami są na tyle pomocne, że można dokonać zakupu tylko na ich podstawie.

  2. Myjka ciśnieniowa – jaką wybrać według parametrów użytkowych?

    Myjka ciśnieniowa do domu to urządzenie dość proste w budowie, lecz trudno zakupić model odpowiedni do swoich potrzeb i oczekiwań. Przede wszystkim zwróć uwagę na moc urządzenia – optymalna okaże się wartość od 1,5 do 2 kW, a także na ciśnienie robocze (ciśnienie wody). Oceń także, czy wąż ciśnieniowy ma optymalną długość, a całe urządzenie – wagę.

  3. Jaką myjkę ciśnieniową kupić do domu, a jaką do firmy?

    Jaką myjkę ciśnieniową wybrać do domu? Wybierz wariant o mocy do 2 kW, która zapewni odpowiednie ciśnienie robocze w trakcie eksploatacji, w tym mycia podjazdów czy samochodu lub motocykla. Jaką myjkę ciśnieniową kupić do firmy? Tu wybór jest w zasadzie nieograniczony – wybierz wariant o mocy znacznie powyżej 3 kW.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia, pon-pt/8-16 601 144 449
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium